Pielęgnacja włosów przedłużanych


fryzjerstwo


Do pielęgnacji włosów przedłużanych oraz zagęszczanych proponujemy wyłącznie bogate w składniki maski oraz szampony do włosów, jak również zachęcamy do stosowania olejków , serum czy kosmetyków przed prostowaniem / suszeniem.

W Bellis Beauty Studio używamy wyłącznie w 100% naturalnych pasm włosów, które nie wymagają traktowaniem "specjalnymi kosmetykami do włosów przedłużanych", jednakże powinny być to zawsze kosmetyki profesjonalne, fryzjerskie - które z reguły są kosmetykami o silniejszym działaniu niż te, które dostać możemy w drogerii. Dzięki temu zadbasz odpowiednio nie tylko o nawilżenie i blask włosów przedłużanych ale również dodasz witalności swoim własnym włosom, które pozostaną zdrowe i miękkie i będą na pewno lepiej się układać. Jeśli nie wiesz jaki kosmetyk będzie dla Ciebie odpowiedni, pomogę w wyborze tak byś po zabiegu mogła zacząć od razu je używać.

Proponujemy sprawdzone, doskonałej jakości kosmetyki marki Matrix i Matrix Biolage dla zapewnienia włosom maksimum nawilżenia i ochrony przed czynnikami zewnętrznymi.
Wszystkie serie kosmetyków Matrix dostępne są u nas od ręki w atrakcyjnych cenach.


1. Mycie i odżywianie

[Rozmiar: 8332 bajtów] przed myciem zawsze rozczesz dokładnie pasma włosów
[Rozmiar: 8332 bajtów] myj włosy w pozycji stojącej lub siedzącej nie pochylając głowy do przodu (przynajmniej przez okres pierwszych dwóch tygodni po założeniu, dopóki Twoje włosy nie przyzwyczają się do łączeń)
[Rozmiar: 8332 bajtów] kosmetyki rozprowadzaj delikatnymi ruchami zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów (od nasady w kierunku końców).Umyj włosy dwukrotnie szamponem, za każdym razem dokładnie spłukując.
[Rozmiar: 8332 bajtów] pamiętaj by wszystkie tłuste kosmetyki takie jak maski i odżywki nakładać dopiero 2 cm poniżej łączeń przeciągając w dół.Maska /odżywka powinna był dobrze rozprowadzona, możesz delikatnie wetrzeć ją we włosy jeśli są długie i grube tak by czuć było że każde pasmo jest nią delikatnie pokryte. Przed nałożeniem maski odsącz nadmiar wody z włosów.
[Rozmiar: 8332 bajtów] po myciu i nawilżaniu odsącz włosy w ręcznik, zastosuj dodatkowy kosmetyk zabezpieczający łuskę (serum, olejek, płynny jedwab, lub inny do ew. późniejszej stylizacji) i pozostaw je do wyschnięcia lub wysusz suszarką
[Rozmiar: 8332 bajtów] pamiętaj – doczepiane włosy doczepiane włosy czasem łatwiej rozczesać na mokro a czasem lepiej rozczesują się na sucho. Znajdź swoją najlepszą metodę na ich dokładne rozczesanie by nie ciągnąć ich niepotrzebnie.

2. Codzienna pielęgnacja

[Rozmiar: 8332 bajtów] czesz włosy kilka razy dziennie zaczynając od końcówek i kierując się coraz wyżej z każdym przeczesaniem – nie zapomnij też również o przeczesaniu wszystkich łączeń. Do czesania używaj wyłącznie szczotki do włosów przedłużanych.
[Rozmiar: 8332 bajtów] nie dopuszczaj do tego by odrośnięte łączenia splątały się między sobą - rozczesuj miejsca łączeń oraz rozluźniaj je po myciu palcami
[Rozmiar: 8332 bajtów] pamiętaj o nawilżaniu włosa i systematycznym myciu głowy – by był gładki nie może utracić swej naturalnej wilgotności
[Rozmiar: 8332 bajtów] korzystając z sauny, basenu, solarium, uprawiając sporty lub przed położeniem się spać, spleć włosy w luźny warkocz by zapobiec splątaniu się włosów

3. Wskazówki

[Rozmiar: 8332 bajtów] udając się do innego fryzjera zawsze poinformuj go o sposobie pielęgnacji i czesania włosów, w razie potrzeby zabierz również do niego własną szczotkę i kosmetyki
[Rozmiar: 8332 bajtów] po okresie około 3 - 4 miesięcy pasma włosów można zdjąć, by zniwelować odrosty i doczepić je spowrotem u nasady. Łączenia wymagać wtedy będą wymiany a pasma włosów można dodatkowo uzupełnić lub wymienić. Maksymalny okres wytrzymałości naszych łączeń to 5 - 6 miesięcy, których nie zaleca się przekraczać.
[Rozmiar: 8332 bajtów] każdym klientkom zalecamy kontrolne wizyty i konsultacje co około 2 miesiące by sprawdzić w jakim stanie są włosy i jak mocno odrosły oraz wyznaczyć termin przełożenia włosów.


Sprawdź cenę swojej usługi i zapisz się na konsultacje CZYTAJ DALEJ

>